Középiskolánkba felvételizőknek

Köszöntjük a középiskolai képzéseink iránt érdeklődő szülőket, tanulókat!

A középiskolánk az itt töltött négy ill. öt év alatt törekszik az egyetemes és a nemzeti kultúra értékeinek átadására. Iskolánkban az SNI-s és BTMN-s tanulók oktatását is ellátjuk, továbbá egységesen hittant tanítunk. Célunk a társadalmi, a gazdasági, a technikai változások követésére képes állampolgárok nevelése, az élethosszig tartó tanulás igényének kialakítása. Feladatunk, hogy felkészítsük tanulóinkat a különféle versenyekre, alap -, szakmai-, és érettségi vizsgákra, a felsőfokú tanulmányok megkezdésére illetve a munkába állásra.
Tanulóink pályázati lehetőségei: Erasmus+, Honvéd Kadét Program, Szt. Imre ösztöndíj, Morus Szent Tamás-díj, Apáczai pályázat (technikum, hátrányos helyzet)
Felvételi eljárás: Minden tartárgyból a 7. osztályos év végi és a 8. osztályos félévi eredményeket nézzük, ez alapján történik a rangsorolás. Hitéleti, ismerkedős beszélgetést tartunk.

palya2024

Gimnázium:

A gimnáziumunkban általános műveltséget megalapozó nevelés és oktatás folyik. A tanulók az általános iskolában már megismert tantárgyakat tanulják tovább, hogy a megszerzett tudást közép és/vagy emelt szintű érettségi vizsgákon, valamint a továbbtanulás során kamatoztatni tudják. A gimnazisták a 9. évfolyamtól kezdve két idegen nyelvet tanulnak, főként az angolt és a németet, de lehetőség van a francia nyelv választására is. Az idegen nyelveken történő kommunikáció mielőbbi elsajátítására a négy illetve öt éves képzésben is induló nyelvi osztályainkat ajánljuk, míg a humán illetve a reál tantárgyak iránt érdeklődőket az emelt óraszámú tagozatos osztályainkba várjuk. A gimnáziumi képzés alapvető előnye, hogy a továbbtanulási irányt elég két évet múlva konkretizálni, hiszen 11.osztályban történik a faktos órák kiválasztása. A többféle tanulmányi területeinkkel az eltérő érdeklődési körű tanulóinkat szeretnénk célirányos pályaválasztásra invitálni.

Technikum:

Technikumi osztályainkban azok jelentkezését várjuk, akiket érdekel a rendészet és közszolgálat vagy a sport ágazati képzés és már most tudják, hogy ezen a területen szeretnének továbbtanulni vagy elhelyezkedni. A technikumi tanulók jelentős óraszáma szakmai tantárgyakból áll, melyek az érettségi tantárgyakkal egészülnek ki. A képzésben résztvevőknek egy idegen nyelvet kell tanulniuk, a természettudományos tantárgyak közül is egyre kell fókuszálni, amely nálunk a biológia. A tanulók 9-10. osztályban azonos összegű, míg 11-13.osztályban differenciált összegű ösztöndíjban részesülnek. A 10. évfolyam végén a diákok alapvizsgát tesznek, majd szakirányt választanak. A 11. és 12. év végén összefüggő szakmai nyári gyakorlaton vesznek részt 35 órában. Az ötéves képzés szakmai érettségivel zárul, mellyel plusz pont vihető a szakirányon történő továbbtanulásnál.

Kollégium: